Rubriky
Nezařazené

Čím je výcvik specifický?

Řada kurzů a výcviků učí dopodrobna určitou metodu práce s lidmi, ale nezahrnují, případně jen okrajově, důležitou oblast terapeutických (vztahových) metadovedností. Naproti tomu existují „velké“ terapeutické výcviky, které vyžadují výraznou časovou a finanční investici a jsou těsně provázané s konkrétním terapeutickým přístupem. Naším záměrem je zprostředkovat na vlastní prožitek jakési terapeutické minimum, které je nezávislé na metodě, jíž při práci s lidmi používáte. Protože náš výcvik není výcvikem v konkrétní metodě, můžeme se soustředit na sebepoznání, obecné vztahové (tedy i terapeutické) dovednosti, nabídnout přiměřenou délku výcviku a využití prožitého ve všech oblastech života a vztahů.

Práce s tělem z principu vede k tomu, co je tady a teď. Je konkrétní a platná, ať už se mysl porozuměním opírá a jakýkoli koncept. Stejně tak skupina je mikrokosmem světa a vnějších i vnitřních vztahů jednotlivce. Tím, že budeme zkoumat a reflektovat, co se děje uvnitř těla a skupiny, budeme přímo u zdroje poznání a pochopení.

Vítáme široký rozsah předchozích zkušeností (odborník-laik), různost přístupů a rozličné záměry, protože každý do výcvikové skupiny přináší svůj pohled a má svoje místo v procesu učení se, reflexe a integrace. Budeme vědomě různost využívat jako výzvu k sebepoznání a podporovat naši schopnost integrace.

Existuje naděje, protože společně strávený čas podpoříme reflexí skupinové dynamiky, že kromě osobních profitů, vytvoříme společenství, které dokáže dávat autentickou zpětnou vazbu a vzájemnou podporu i po skončení výcviku.

2 reakce na „Čím je výcvik specifický?“

Dobrý den,
zaujal mě Váš výcvik.
Jestli jsem dobře porozuměla, seznamovací víkend se koná v Brně. Můžete upřesnit kde a od kolika do kolika hodin?
Samotný výcvik se bude konat u Prahy v Ekocentru Loutí?
Děkuji, Stanislava

Dobrý den, seznamovací víkend v Brně se koná v LeVITAs v Minoritské ulici. Začínat budeme v pátek v 17:30 a skončíme v neděli v 15:00. A ano, samotný výcvik bude v Ekocentru v Loutí u Prahy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *